Özet ve Yorumlarını Gönder...
Aydın, aydınlatmalı... Gel, bir mum da sen yak...

Okumalarım da, taramalarım da, boş zamanlarımla sınırlı. O nedenle, bu projeyi, ancak yararlı bulan herkesin katkıları ile genişletebilir ve özet kitaplığımızı zenginleştirebiliriz.

Özetler konusunda kendime koyduğum kurallar şöyle:

a) Özetler, özetleyenin hiçbir kişisel yorum ve görüşünü içermemeli,
b) Özetlerin boyutu, kitabın %20’sini geçmemeli,

Zaman içinde katılımcılardan ya da hak sahiplerinden gelecek talep ve önerilerle başka kurallar da ekleyebilir, ya da bu kuralları değiştirebiliriz elbette. Ama başlangıçta, göndereceğiniz özetlerin de bu kurallara uygun olmasını rica ediyorum.

Ayrıca, herkesin, kendi gönderdiği özetin doğruluğu konusundaki sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden de özet göndereni tanıyabilmemiz bakımından adını, iletişim bilgilerini ve çok kısa bir özgeçmişini de ilk gönderdiği özete eklemesinin yararlı olacağını düşünüyorum.

Doğal olarak, özet gönderenlerin, kitabın hak sahiplerinin böyle bir özetin burada yayınlanmasını istememeleri durumunda, özetin bu siteden kaldırılacağını önceden biliyor ve kabul ediyor olmaları gerekir.

Bu koşullarla, hazırladığınız özetleri altinicizdiklerim@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Göndereceğiniz özet, kitap hangi görüşleri savunursa savunsun, yukarıdaki kurallara uygun, okunabilir ve anlaşılabilir olduğu sürece, (yasal bir engel çıkmadığı sürece) kitaplığımızda yer alacaktır.